Jen, co se překlenuly Velikonoce, toužebně očekáváme, jakmile

zasedneme ven na zahrádku a můžeme načerpat energii ze sluníčka a čerstvého vzduchu.

V dubnu a květnu jsme si konečně opekli špekáčky na ohni, vyrobili si luxusní meduňkový sirup a také jsme si udělali palačinky s domácí marmeládou. A protože se rádi podíváme i za hranice Mikulášského náměstí, byli jsme se podívat na Den otevřených dveří Policie ČR a také jsme byli v Muzeu motorismu, které se nachází kousek od znojemské přehrady.

Ve spolupráci s Městskou knihovnou Znojmo jsme po covidové pauze obnovili možnosti vzdělávání, a tak nás navštívila paní, která nám přednášela o Vladimíru Menšíkovi. Myslím si, že se většině přednáška líbila a opravdu od srdce jsme se zasmáli. Knihovna nám nabídla ještě další zajímavé aktivity, budeme jich rádi využívat.

Dokonce nás na středisku navštívil kejklíř a byl to dokonce pan Kejklíř Jonáš. Pozvali jsme rodiny uživatelů a uspořádali jsme turnaj ve hře „Město, jméno, zvíře, věc“. Turnajové odpoledne zahájil p. Jonáš se svým vystoupením, dokonce jsme dostali balónková zvířátka. Jeho kolega nám zahrál pár skvělých písní, takže jsme si i pořádně zatancovali. Bylo to velmi příjemné odpoledne a jsme rádi, že si můžeme užít té možnosti být spolu.

Do konce školního roku máme naplánováno spoustu aktivit, chceme si udělat výlet parníkem po Vranovské přehradě, navštívit Vodní mlýn ve Slupi nebo Farmu p. Klíče v Božicích. A taky se nám už rozrůstá naše venkovní zahrada, čeká nás práce a zábavy dost.

Jsme spolu rádi - V. Menšík
Jsme spolu rádi - kejklíř Jonáš
Jsme spolu rádi 3 Jsme spolu rádi 4

 

Všechna práva vyhrazena • © 2017 Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace • vyrobil Martin Grus