Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetové stránky umístěné na adrese www.cssznojmo.cz.

Správcem veškerého obsahu je Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace. Internetové stránky využívají Open Source redakční systém Joomla! a struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS 3). Vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Stav souladu

Internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2. 1.2. a standardem WCAG 2.1, z důvodu nedostatečně přístupného obsahu popsaného níže.

Obtížně přístupný obsah

Na internetových stránkách jsou některé informace poskytovány ve formě PDF souborů, a to z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, jsou příliš velké, nebo uzpůsobené pro tisk – proto doporučujeme jejich stažení. Některé poskytované PDF soubory určené pro tisk mohou obsahovat grafickou složku – naskenované části, které jsou obtížně přístupné.
Formát PDF lze přímo otevřít ve většině webových prohlížečů. Pro prohlížení a tisk staženého dokumentu je kromě webových prohlížečů možné zdarma stáhnout a nainstalovat také specializované programy, jako je například Adobe Acrobat Reader.

Vypracování prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 8. 10. 2019

Prohlášení bylo vypracováno vlastním posouzením organizací Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace.

Prohlášení bylo revidováno dne 27. 05. 2023

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace si klade za cíl, aby internetové stránky byly přístupné co největšímu počtu návštěvníků, a to na základě principů přístupnosti – vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita.

V případě podnětů týkajících se přístupnosti obsahu, kontaktujte:

Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace
U Lesíka 3547/11
669 02 Znojmo

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 515 225 367

Postupy pro prosazování práva

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď, případně poskytnutá odpověď je neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí ohledně přístupnosti obsahu internetových stránek, kontaktuje příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechna práva vyhrazena • © 2017 Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace • vyrobil Martin Grus